یکی از فردی‌ترین و شخصی‌ترین وسیله برای هر فرد حوله است و بهتر است بعد از هربار استفاده آن را در شرایطی قرار دهیم که کاملاً خشک شود و الا محل مناسبی برای تجمع و تکثیر میکروبها خواهد بود.

معمولا یک روی پارچه های حوله‌ای پرزهای نرمی دارد که آب بدن را به راحتی به خود می گیرد و بدن را خشک می نماید و آب گیری حوله به مرغوبیت آن بستگی دارد، هرچه مرغوب تر باشد آبگیری آن بهتر است.

 

حوله انواعی دارد که عبارتند از: حوله حمام، حوله شنا، حوله لباسی، حوله پالتویی و حوله آشپزخانه، حوله کودک و نوزاد.

 

گفتنی است که ضخامت حوله باید مناسب باشد نه خیلی نازک و سبک و نه خیلی ضخیم و سنگین. باید پرزهای مناسب با ضخامت و وزن مناسب باشد تا استفاده از آن راحت باشد.

 

لازم به یادآوری برای خوانندگان عزیز این است که بعد از استفاده از حوله های حمام بهتر است آن را در داخل حمام آویزان نکنید. به این دلیل که حوله نمدار است و شما آن را  برای تجمیع قارچ و باکتری آماده کرده‌اید .

 

لازم است بعد از هربار استفاده آن را به شکل مناسبی  درجایی که جریان هوا وجود دارد، خشک نمایید و بعد از چندین بار استفاده حوله شسته شود.


معمولا الیاف تشکیل دهنده حوله که عبارتند از : پنبه ، پنبه و الیاف پلی استر،·بامبو،·پشم و میکروفایبر در قیمت حوله تاثیر شگرفی دارد. 


حوله‌های پنبه‌ای نرم با قابلیت جذب و سبک هستند. حوله‌های پنبه و الیاف پلی استر حوله‌هایی بسیار سبکتر، با قابلیت جذب بالا و کمی سنگین هستند.


اگر شما حوله خود را خوب نگهداری کنید به شرط آنکه حوله‌ای با جنس خوب خریداری کرده باشید بین 5 تا 7سال می توانید آن را نگهداری کرده و استفاده نمایید.


 در زمان شستشو نیز به اتیکتهایی که روی حوله ها و یا بر روی بسته‌بندی آن چاپ و نصب شده است دقت کنید. 


آنها نحوه شستشوی حوله ها هستند که میزان گرما و دمای آب را نشان می‌دهند.


 از علایمی که باید بر روی حوله به آن دقت کرد علامت استاندارد است که نشان دهنده استاندارد بودن و کیفیت حوله است.


وزن حوله، جنس حوله، لطافت آن، رنگ و سایز آن از نکاتی هستند که اغلب افراد برای خرید حوله مورد نظر در نظر می‌گیرند.

 

 

Home » راهنمای خرید بهترین حوله های دستی و پالتویی