یکی از سرویس های بیزینس کلاس در اکثر ایرلاین های دنیا ارائه حوله گرم تبلیغاتی یا سرد تبلیغاتی است، که برای تمیز کردن و یا تغییر دمای پوست استفاده می شود.


البته این حوله تبلیغاتی در مکان های مختلف کاربردهای مختلف نیز دارد.بعنوان مثال در بعضی از آرایشگاه ها برای راحت تر تراشیدن ریش از حوله گرم تبلیغاتی استفاده می شود.


اما بد نیست از وسیله ای که که استفاده میکنیم و برای بعضی از دوستان هم یکی از لذت بخش ترین سرویس هاست، تاریخچه و فلسفه این سرویس را بیان کنیم زیرا دانستن چنین اطلاعاتی خالی از لطف نیست.


حوله گرم تبلیغاتی یکی از سنت های کهن و یک آیین میزبانی در ژاپن است، اکنون نیز در رستوران های ژاپنی در سراسر دنیا قبل از سرو غذا از حوله مرطوب یا در اصطلاح حوله گرم تبلیغاتی در زمستان استفاده می شود و از حوله سرد در تابستان استفاده میشود تا حس مطبوعی به پوست منتقل شود.


در اکثر سالن های زیبایی و دندان پزشکی ها (برای تسکین درد حاصل از عمل یا حتی ترمیم دندان) و رستوران های اروپا و ایالات متحده از دستگاه های مخصوص برای ارائه حوله تبلیغاتی گرم استفاده می شود که داخل خود حوله را با بخار آب گرم می نماید و سپس در اختیار مشتری قرار می دهد.


حوله استفاده شده چه گرم چه سرد از جنس پارچه حوله است و جنس آن به نوع (گرم و سرد) و طرز پیچیدن بستگی دارد.


معمولا به صورت رول و یا تاشده سرو می نمایند که بسته به نوع سرویس در پایه های مخصوص قرار می دهند که طبق سنت در اکثر رستوران های های سطح بالای ژاپنی در ظرف پایه دار چوب بامبو سرو می کنند.


همانطور که عرض نمودیم حوله تبلیغاتی به صورت گرم یا سرد سرو می نمایند، و طریقه آماه سازی حوله تبلیغاتی گرم به این صورت است که حوله را با آب جوش به صورت یکنواخت مرطوب می نماییم و سپس حوله را در معرض حرارت غیرمستقیم قرار می دهیم تا آب داخل حوله بخار شود و تا قبل از سرو پوشش روی حوله را نباید برداشت زیرا بخار داخل حوله بسیار فرار است و به سرعت دمای خود را از دست می دهد.

Home » حوله تبلیغاتی گرم و سرد