مشخصات فرش دستباف:

به دلیل گسترش هر چه بیشتر فرش دستباف هنگام خرید فرش دستباف باید به نکات متعدد توجه کرد.

فرش دستباف ایرانی شامل سه طرح است: ترنج،خشتی و افشان.

طرح ترنج از همه پرطرفدارتر است و حاشیه ای پهن و طرح های بیضی دارد.

پرز فرش های دستباف درخشان و انعطاف پذیر است بطوری که گفته می شود این فرش ها نه تنها با شست و و پا خوردن کهنه نمی شوند بلکه زیبایی آن چندبرابر می شود.

طرح و نقش فرش دستباف:
قالی شاه عباسی، قالی اسلیمی، طرح افشان، طرح بته جقه، طرح درختی، طرح شکارگاه،طرح قابی،طرح ترکمن و بخارا، طرح گل فرنگ،
طرح ماهی درهم، طرح محرابی، طرح محرمات، طرح گلدانی، طرح ایلی، طرح هندسی، طرح آثار باستانی و ابنیه اسلامی، طرح اقتباسی
و طرح تلفیقی

مواد به کار رفته در فرش دستباف:

یک از مواردی که موجب محfوبیت فرش دستباف شده مواد مصرفی فرش است که کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی دارد که این امر نه تنها در زیبایی فرش نمود دارد بلکه مرغوبیت بالایی دارد.

قالی تمام ابریشم : پرز و چله آن از نخ ابریشم مرغوب بافته شده است.

گل ابریشم : نوع دیگری از فرش یا قالی دستباف است که در دوره حاشیه‌ها و در نقش‌های آن به جای پرز پشمی ، از ابریشم استفاده می‌شود.

قالی کف ابریشم : نوع دیگری از فرش دستباف است که در زمینه آن به جای پشم از ابریشم استفاده می‌شود.

 

فرش دستباف ابریشم:

 

همانطور که گفته شد یکی از مواد به کار رفته در قالی دستباف ایرانی نخ ابریشم است که به طور حتم اینگونه قالی از محبوبیت بالایی برخوردار است و طرفداران زیادی دارد.

 

 به طور کلی می‌توان گفت فرش تبریز و کاشان جزو فرش‌هایی هستند که معمولا از جنس پشم یا ابریشم است و این امر موجب کیفیت بسیار بالای محصولات شده است. 

 

همچنین دقت داشته باشید با توجه به اینکه این نوع فرش از ابریشم تولید شده است طبیعتا قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع محصول دارد.

 

فرش دستباف در خارج از کشور:


زیبایی بی حد و حصر فرش ایرانی باعث شده این محصول در ۸۰۰ تا ۱۰۰ کشور جهان صادر شود از جمله مهمترین بازار های صادرات فرش ایران امارات،لبنان،ایتالیا،پاکستان،آلمان و فرانسه است.

 

به دلیل تولید عمده مواد اولیه مصرفی فرش دستباف در داخل کشور مشاهده می‌شود در تامین این مواد با وجود تحریم‌ ها هیچ مشکلی وجود ندارد بدلیل اینکه مواد اولیه فرش نیز در خود ایران تولید شده و در محصول فرش کاملا خودکفا هستیم همچنان صادرات این محصول به دیگر کشورهای جهان ادامه دارد.

 

خرید فرش دستباف:
جهت داشتن خریدی خوب و درست ، با مشاوران فروش در این زمینه مشورت کنید و سپس اقدام به خرید کنید. زیرا به دلیل تجربه‌ای که این افراد در زمینه خرید و فروش انواع فرش به خصوص نوع دستباف دارند می‌توانند شما را جهت انتخاب طرح و مدل آن راهنمایی کنند.شامل 

Home » درباره فرش دستباف بیشتر بدانیم